Expedice Ama Dablam 2019

Termín:

22. březen — 31. květen 2019

Dost mne baví se potkávat a i „pracovat“ s lidmi, kteří se stali naší rodinou! Super! Mám radost, že se můžeme společně vydat na další dobrodružství! Moc se těším na další měsíc v horách na Gokyu, Lobuche a hlavně Ama Dablamu (6 812 )! Asi jedna z nejkrásnějších hor světa. Je nám ctí doprovázet výborné fotografy a kameramany Petra „Jana“ Juračku a Honzu Šimánka a podílet se na tvorbě filmu, který bude navazovat na poselství Mirka Šmída s jeho fascinujícím průstupem západní stěny toho samého kopce.

Všichni tři (já, Miri Jirková a Marek Novotný) se budeme moc snažit, abychom klukům (hlavně Petrovi, který chce jít až nahoru, na Matka s perlovým náhrdelníkem pomohli s výstupem, jak nejlépe budeme moci a umět. Pokusíme se využít naše zkušenosti a tím jim zkusit umožnit nafotit a natočit, co nejlepší záběry z co největší výšy. To slibuji :-)
Díky za společnost i trekařům na Gokyo Ri a i „šestitisícovkařům“ na aklimatizační šestce Lobuche. Je super zase pobejt v horách i s Veronikou Vítkovou a Markem Lejskem.

A jak nám to dopadlo?

Úplný vrchol nedopadl. Ale. Je to jako v životě. Něco se na kopci povedlo, něco ne :-) Moc jsme si to užili, i když jsme na samotném vrcholu nestály. I přesto, že nám počasí přálo, tak tato jarní strašlivě sněhová sezóna způsobila, že posledních cca 250 výškových metrů je zatím nelezitelných. Mára, který prošlápl a vytahal z pod sněhu fixní lana většinu cesty z C2 před šerpíkama by asi do posledního rizikového úseku šel, ale klukům šerpským se do toho nechtělo. Prý moc „danger“. No a můžeme se divit? Tam kde my hledáme zábavu a dobrodružství, oni jsou v práci. Kdo nečetl, doporučuji knihu z K2:Pohřbeni v oblacích. Ta je o těch bezejmenných hrdinech, kteří riskujou život pro slávu svých klientů. Ano, mají to skvěle zaplacený, ale život vám žádný dolary nevrátí. Takže zpátky k nám. Přikládám pár fotek z tohoto parádního kopce ode mne a od Miri, ale počkejte, až uvidíte obrázky a videa od Petra. To se pos … :-) Myslím, že asi málokdo před tím, takhle dokumentoval výstup na Ama. Je to sice vysoko položená „via ferrata“, ale velice rádi se sem ještě vrátíme. Je to dost zábavné :-)Asi podzim 2020 či jaro 2021.

Expedice v médiích

další mediální výstupy

Partneři

Generální partner

Hlavní partneři

Další partneři

Mediální partneři