Expedice K2 2014 (8611 m)

Termín:

2. červenec — 16. srpen 2014

Radek měl před sebou již jen jednu „osmu“ do „Koruny Himaláje“. Už jsme si „odbili“ asi objektivně nejnebezpečnější Annapurnu a technicky (v normálce) nás čekala nejobtížnější K2. Výlet jsme odložili o rok. Radek se musel zbavit přebytečných omrzlých prstíků po Annapurně.

Hora Hor. K2. Nádherná bohyně hor. Všichni známe z filmů, z obrázků, z legend. Když se tak ohlídnu, pěkný výlet to byl :-)

Zajímavá sestava: Radek Jaroš, Honza „Tráva“ Trávníček, Petr „Miska“ Mašek, Martin Havlena a Lucie Výborná. S tím, že na kopec jsme se chystali jen Radek, Miska a já. Ostatní buď vařili, točili, vysílali… Prostě se o nás starali jak fyzicky a duševně, tak i mediálně.

Taktéž nás doprovázela trojce filmařů – zvukař Ludvík, kameraman David a producent Richard. Stále nás točili a stále chtěli něco točit po nás na kopci, kam už se nedostali. Nakonec z toho vznikl kino filmík Cesta vzhůru. O Radkovi, jeho ženách, jeho kopcích, a hodně i o krasavici a našem výstupu na K2.

Radek na K2 popáté, Miska počtvrté. Já nevím, co s tím kopcem všichni tak nadělají, že tam furt jezdí trávit léto? Já tam byl zase poprvé a ono to zase nějak šlo. Hrozný štěstí mám. Ne že by to bylo zadarmo, ale prostě se povedlo. Že by dobré počasí? Že by nám vše klapalo? Že by se vyplatila předchozí aklimatizace v Peru. Že bych trochu potrénoval?

Dneska je to vlastně už jedno. Prostě jsme 26. 7. stáli na vrcholu K2. Bohužel jen s Radkem. Miska musel otáčet kvůli výškovce. Byli jsme čtvrtým a pátým českým klukem na vrcholu K2. Na dlouho dobu to byli poslední stopy ve sněhu v těchto místech. Od roku 2014 nikdo další. Dlouhé tři roky. Kdypak se tam vrátím třeba s Miri?

Expedice v médiích

další mediální výstupy

Partneři

Generální partner

Hlavní partneři

Další partneři

Mediální partneři

Zvláštní dík patří našemu partnerovi: Progress Sportswear

Zvláštní dík patří našim partnerům: Progress Sportswear, Carinthia, Plzeňský kraj, Singing Rock, Rock Point