Motivační přednáška o boji s rakovinou nejen o vzájemné spolupráci na Cho Oyu (8201 m)

Motivační přednáška o boji s rakovinou nejen o vzájemné spolupráci na Cho Oyu (8201 m)

4.3.2024 17h FN Motol:

Zde pdf ke stažení!

Pozvánka_O horách a nejen o nich 

Další osvětově – zábavná akce, tentokrát se strašně pohodovým a šikovným psychologem Martinem Pospíchalem, je již v pondělí 5.3. ve FN Motol od 17h. Mrkněte na plakátek či do události a doražte. Jen prosíme o registrace.

O HORÁCH, ale nejen o nich…

www.pacienti.vzdelavani-registrace.cz

www.facebook.com/narodnionkologickyprogramcr/?locale=cs_CZ

 

Na příkladu expedice Cho Ou si ukážeme, co umí nejen zdraví sportovci. Pokusím se převyprávět svůj životní příběh, který není jen o lezení na vysoké kopce.

Na expedici Cho Oyu byli špičkoví horolezci s několika vylezenými osmitisícovými vrcholy připraveni odložit své ambice a ukázat, co dokáží lidé jako team a pomohli nevidomému kamarádovi Honzovi Říhovi vylézt na vrchol legendární osmitisícovky Cho Oyu, 8201 metrů. Pomohli mu splnit si sen. Expedice pod vedením zkušeného Honzy Trávníčka startovala v září 2016.

Čeká vás pásmo fotek doplněné poutavými videi:

  • Povídání a obrázky z Tibetu (o lidech, krajině, příkazech a zákazech)
  • Kterak se slepý Honza do 7600m dostal (výlet s nevidomým horolezcem Honzou Říhou)
  • Kterak ukočírovat „dovolenou“ pro 12 osobností českého himalájského „výkvětu“ (Libor Uher, Petr „Miska“ Mašek, Marek Novotný, David Knill…) a jednu reportérku (Lucka Výborná z Radiožurnálu v týmu)
  • O bloudění na vrcholu osmitisícovky…

Za největší úspěch expedice není považováno to, že se tři její členové dostali na vrchol Tyrkysové Bohyně, ale dle názoru vedoucího expedice šlo především o ukázku toho, že pokud táhnete za jeden provaz, lze dosáhnout nečekaného výsledku. Tím je pro něj dosažení osobního výškového rekordu nevidomého Honzy Říhy.

Přednáší jeden z našich v současnosti nejzkušenějších himalájských horolezců (5x na vrcholu osmitisícovky, včetně dvou nejobávanějších Annapurny a K2) Honza „Tráva“ Trávníček – vedoucí Expedice Cho Oyu.

Termíny

proběhlé termíny

4. 3. 202417:00Praha - Velký sál - MotolO horách a nejen o nich - společně s Martinem Pospíchalem
29. 1. 201918:00Praha - Velký sál české lékařské společnostiO horách a nejen o nich ... s Martinem Pospíchalem