Czech Expedition Manaslu 2022

Termín:

1. září — 7. říjen 2022

Tak zase na Manáslu. Staronová parta, velká zábava. Září 2022!!!

Ten kopec mne baví a taky mne baví ti skvělí lidičkové, co jdou s námi …pokusit se o výstup!

Petr „Jan“ Juračka – jistota, že budou krásný fotky a videa! Mára Novotný přibral do party velezkušeného potápěče Davida Čaniho a základ party dotvořily doktor Martin Mazal a náš spolulezec a kámoš nejen z Cho Oyu Alda Bílek. Partu doplnily Čecho – Švýcarský pár Anička a Didier Fattonovi, Terka Valsová a Jan Magasaník.

JAK TO BYLO LONI?

SUMMIT – 29.9. vrchol Manáslu pro Jan Trávníček, 28.9. Milan Kott a Jan Koukol

následně jsme navázali Ama Dablamem:

SUMMIT – 5.11. vrchol Ama Dablam pro Jan Trávníček a Miri Jirkovou, dny před tím celá expedice David Knill, Zdeněk „Hák“ Háček, Jakub Gembál, Jakub „Ratlík“ Kácha, Rosťa Krejčí 

Spor o vrchol Hory ducha. Je to politicko-byznysová hra, říká český horolezec

 

 

 

 

Expedice Manaslu 2021 over ať žije Expedice Manáslu 2022. Již loni v základním táboře jsme věděli, že akci zopakujeme. Ze zdravotních důvodů se výstup nepodařil našim stálým parťákům Peťovi Jurajdovi a Márovi Novotnému. I Miri si těsně před finálním výstupem poranila sval na noze, takže jsem byl na vrcholu sám a bylo jasné, že se vrátíme.

 

foto Petr „Jan“ Juračka

Expedice i naše treky začíná již automaticky v KTM v naší krásné hospůdce v Czech pub Nepál. Sice zatím stále bez českého pivka, ale snad se situace rychle změní a Nepál se otevře pro dovoz věcí. Nicméně přijďte na pivko, na jídlo a na pokec. Prý i dobře vaříme a místo je to úžasné! Jsem optimista a i všichni další spolumajitelé (Subin, Bohouš, Miri a já) věříme ve světlé zítřky a plný provoz, co nejdříve. Je třeba vytrvat, z cesty neuhnout, a když něčemu vážně hodně věříte, tak to vyjde. Musíme si držet palce, ať se v tomto hospodsko – kulturním českém centru v srdci Nepálu můžeme potkávat s dalšími krajany a předat si zkušenosti nebo jen tak pokecat, mrknout na fotbal či třeba i český film!

Po páté na Manaslu (8163 m)?

Zní to podivně, obzvláště když si uvědomím, že se mi ho podařilo vylézt již na první pokus v roce 2011 a výstup jsem úspěšně zopakoval přesně po deseti letech v roce 2021. Ale moje přítomnost, zde má stále své opodstatnění doufám. Konečně bych rád byl na vrcholu s mojí přítelkyní Miri Jirkovou, což je v současnosti mimochodem jedna z mála českých holek, která leze nad osm tisíc metrů bez kyslíku a podpory šerpů. Náš první společný pokus o výstup v roce 2015 zastavila záchranná akce ve výšce 7400 m, druhý roku 2018 počasí o 200 metrů výše, tedy okolo 7 600m, rok 2021 zranění po přespáné v 6 800m.

Expedice Manaslu 2011  Expedice Namaslo 2015  Expedice Manaslu 2018 Expedice Manaslu 2018https://www.honzatravnicek.cz/expedice/czech-expedition-manaslu-2021-a-ama-dablam-double/

 

Stále platí, že z Dalším z důvodů, proč opět Manaslu je, že expedici připravuji pro větší skupinku kamarádů – lezců. Ti tvoří mix od hodně zkušených až po začátečníky na „osmách“ A mé zkušenosti ze známého terénu se mohou hodit. I mne se podařilo vyšlapat si cestičku k vrcholkům těch nejvyšších kopců po boku borců, jako jsou třeba Mára Holeček či Radek Jaroš. Holt nabídnu i já svůj hřbet dalším jiným perspektivním :-)

 

 

 

Sestava na podzimní Manaslu 2022: Jan Trávníček, Miroslava Jirková, Petr „Jan“ Juračka, Marek Novotný, David Čani, Martin Mazal, Aleš Bílek, Jan Magasaník, Anna Fatton, Didier Fatton a Tereza Valsová.

Držte nám zase palečky.

Co nás ještě čeká a nemine na podzim roku 2022 a příští rok se dozvíte zde – sekce Treky!

Partneři

Hlavní partneři

Další partneři